Kontakt KK Stav na Facebooku!

Cementové stěrky

Samonivelační cementové stěrky jsou nejčastěji aplikovány jako finální nebo vyrovnávací vrstvy vyzrálých betonových podlah. Jsou vytvořeny smícháním vody, průmyslově vyráběné suché práškové směsi na bázi cementu, plniv a specifických příměsí dle různých požadavků uplatnění (mocnost vrstvy, barevná modifikace…).

Samonivelační cementové stěrky jako finální vrstva vytvářejí vzhled podlahy s hladkým jednoduchým povrchem s minimem spár, který je pro tento druh podlah typický. Typická barevná nejednotnost, která by u syntetických podlah byla spíše závadou, dotváří charakteristické oživení vzhledu. Proto tyto podlahy můžeme nyní vidět kromě průmyslových prostor také v řadě komerčních a obytných objektů, jako jsou prodejny, kavárny, kancelářské prostory, výstavní síně a podobně.

Další oblastí využití průmyslových materiálů jsou rekonstrukce historických budov, kde lité samonivelační stěrky vhodně doplňují starší stavební materiály, jako jsou kámen, hrubé omítky a dřevo. Jejich výhodou ve starších objektech je paropropustnost, která umožňuje použití i ve stavbách bez důkladné izolace proti vlhkosti.

Pro správnou funkci cementové stěrky je nejdůležitější dodržet technologickou kázeň:

Technické parametry:

pro mobil / tablet klasicky

design a kód wedipa.com